Praktyczne informacje - Grecja last minute

Praktyczne informacje

Wszystko o Grecji - Grecja jest piękna.

Od 2004 roku do Grecji można się dostać na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Nie jest potrzebna wiza, aby przekroczyć granicę. Pomimo opinii Grecja jest krajem bardzo bezpiecznym, przy pominięciu stref przygranicznych. Dodatkowo Polacy nie mają ograniczeń co do poruszania się w kraju, ani nie ma limitu wwozu pieniędzy, jak to było wcześniej.

W razie wypadku można skorzystać z opieki medycznej wręcz wszędzie. Zarówno w praktykach publicznych jak i prywatnych. Standardowa wizyta waha się w granicach od 60 w zakładach publicznych nawet do 110 euro w przychodniach prywatnych. Ponadto doba szpitalna w szpitalu publicznym może nas kosztować około 60 euro, a jeśli chodzi o szpitale prywatne to nawet do 300 euro, bez specjalnych zabiegów.

Jeżeli chcemy prowadzić samochód na terenie Grecji, jesteśmy zobowiązani do posiadania międzynarodowego prawa jazdy. Ponadto przy wwozie własnego samochodu możemy z niego korzystać jedynie sześć miesięcy bez zmiany tablic rejestracyjnych. Po tym czasie musi on opuścić terytorium Grecji i może na nie ponownie powrócić po upływie 185 dni.

Jeśli chodzi o pieniądze tgo najłatwiejszym sposobem jest płacenie gotówką. Obecnie istnieje możliwość zapłaty kartą, ale w większych hotelach, restauracjach czy w sklepach większych miast. Bankomaty można spotkać praktycznie na każdej ulicy. Jednakże trzeba uważać, gdyż nie wszystkie bankomaty realizują karty zagraniczne, a jeżeli już nam się to uda to prowizja od wyciągniętych pieniędzy może być bardzo wysoka. Ponadto czeki i Euroczeki są obsługiwane w większości banków, jednakże należy wcześniej przed wyjazdem skonsultować się z doradcą w swoim banku, gdzie najlepiej jest je realizować oraz z jakich bankomatów korzystać. Najlepiej jest się zaopatrzyć w czeki American Express, Citycorp lub Thomas Cook.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Praktyczne informacje, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Komentarze

Tell me what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

Wycieczki do Grecji - oferty last minute
Grecja to piękny kraj! Właśnie z tego powodu uruchomiliśmy tę stronę internetową. Znajdziesz tutaj najlepsze oferty last minute do Grecji. Wycieczka do Grecji to wspaniałe przeżycie, jednak warto się do takich greckich wakacji przygotować. Zapraszamy do lektury naszego serwisu, po której będziecie mogli już bez problemów wyjechać do Grecji.