Jak dotrzeć do Grecji? - Grecja last minute

Jak dotrzeć do Grecji?

Wszystko o Grecji - Grecja jest piękna.

Głównym środkiem transportu, najszybszym, ale zdecydowanie nie najtańszym jest wybranie samolotu prosto do Grecji. Może on nas dowieźć prawie że wszędzie. Jedynym problemem jest cena. Im mniejsze lotnisko i do tego na którejś z wysp tym cena jest wyższa. Najczęściej jednak loty są kierowane na stałą część lądu greckiego. Oprócz linii rejsowych powszechnie znani są przewoźnicy czarterowi. Dodatkowo zdecydowanie tańsze loty są z Londynu lub Frankfurtu. Cena waha się między 150 a 200 euro w obie strony. Oczywiście bilety wcześniej zamówione kosztują mniej niż te w ostatniej chwili. Do tego należy jeszcze znaleźć odpowiedni środek transportu z Polski na lotnisko.

Drugim o wiele mniej drogim rodzajem dojazdu jest pociąg do Grecji. Stosunkowo często odjeżdżają one w kierunku antycznej Grecji. Lepsze są te, które odjeżdżają z Berlina, tańsze, ale podróż nie trwa krócej. I właśnie fakt długości trwania podróży jest najgorszą wadą pociągów. Jednak dowożą one turystów bezpośrednio do Aten lub innej miejscowości, z której spokojnie można wziąć prom w celu udania się na którąś z wysp.

Ostatnim, najdroższym i równie długim środkiem transportu jest podróż samochodem. Stanowczo jest to bardzo długa droga, ale dzięki własnemu samochodowi można przemieszczać się po Grecji bez ograniczeń. Jest to bardzo korzystna sytuacja dla osób chcących zwiedzić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Brak samochodu nie wyklucza braku możliwości zwiedzania. Można ewentualnie wynająć samochód już na wyspie lub na stałym lądzie, w zależności który rejon został wybrany do eksplorowania.

Ponadto bardzo dobrze rozwinięta jest komunikacja autokarowa. Z Aten można dostać się praktycznie wszędzie. Cena biletu w obie strony wynosi około 40 euro , zaś dla studentów około 23 euro. Równie atrakcyjnym sposobem podróżowania są promy, które kursują o stałych godzinach każdego dnia. Są dwa rodzaje promów: pierwsze są zwane liniami zwykłymi, zaś drugie expresowymi. W porównaniu cena ekspresu jest dwa razy większa, a czas trwania podróży ulega skróceniu o około 3 godziny, w zależności na którą z wysp się wybieramy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jak dotrzeć do Grecji?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Komentarze

Tell me what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

Wycieczki do Grecji - oferty last minute
Grecja to piękny kraj! Właśnie z tego powodu uruchomiliśmy tę stronę internetową. Znajdziesz tutaj najlepsze oferty last minute do Grecji. Wycieczka do Grecji to wspaniałe przeżycie, jednak warto się do takich greckich wakacji przygotować. Zapraszamy do lektury naszego serwisu, po której będziecie mogli już bez problemów wyjechać do Grecji.