Ateny - Grecja last minute

Ateny

Wszystko o Grecji - Grecja jest piękna.

Grecja jest na tyle pięknym krajem, że gdzie by się nie pojechało zawsze jest coś do zobaczenia. Jednak istnieje lista miejsc, które trzeba obejrzeć koniecznie będąc w Grecji.

Na pierwszym miejscu są Ateny. Są one stolicą Grecji i przez wiele lat to właśnie tutaj wznoszone najokazalsze budowle ku czci bogów. Ruiny budowli pochodzących ze złotego wieku kultury antycznej można zobaczyć na Akropolu. Można do nich zaliczyć: Teatr Dionizosa, Propyleje, Partenon, czy Erechtejon. Miejsce to jest zwane perłą Grecji. Następnie warto udać się Do starożytnej Agory, czyli rynku. Był on centrum życia gospodarczego i politycznego starożytnych Aten. Zachowały się tutaj dwa budynki.

Pierwszym z nich jest Świątynia Hefajstosa, która jest jedyną antyczną budowlą, która została zachowana aż po sam dach. Drugim zaś jest całkowicie odrestaurowana Stoa Attalosa. Grzechem byłoby nie zobaczenie dwóch najsłynniejszych dzielnic Aten. Mowa tu o dzielnicy Monastiraki, która była centrum miasta w czasach tureckich, oraz dzielnicy Plaka, najstarszej dzielnicy miasta leżącej u samych stóp Akropolu. Koniecznie powinno się odwiedzić jeszcze Plac Syntagma, przy których mieści się gmach parlamentu, zbudowany jako Pałac Królewski. Obok znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, a przy nim trzymana jest warta przez gwardzistów w uniformach ze spódniczkami i pomponami na butach. Zbudowany na igrzyska panateńskie, a następnie przebudowany na walki gladiatorów, Stadion Kallimarmaro został odbudowany z białego marmuru na pierwsze igrzyska olimpijskie ery nowożytnej. Najwyższym wzniesieniem Aten jest wzgórze Lykabettus mierzące 277 metrów. Na szczycie mieści się mała kapliczka oraz mnóstwo miejsc widokowych dających zobaczyć Ateny z góry. Będąc w Atenach nie można przegapić świetnej okazji do zwiedzenia muzeów. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Akropolu, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Muzeum Miasta Aten, Muzeum Bizantyjskie czy Muzeum Sztuki Cykladzkiej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Ateny, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Komentarze

Tell me what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

Wycieczki do Grecji - oferty last minute
Grecja to piękny kraj! Właśnie z tego powodu uruchomiliśmy tę stronę internetową. Znajdziesz tutaj najlepsze oferty last minute do Grecji. Wycieczka do Grecji to wspaniałe przeżycie, jednak warto się do takich greckich wakacji przygotować. Zapraszamy do lektury naszego serwisu, po której będziecie mogli już bez problemów wyjechać do Grecji.