Santorini - Grecja last minute

Santorini

Wszystko o Grecji - Grecja jest piękna.

Archipelag Santorini na Morzu Egejskim jest obecnie najbardziej popularnym zakątkiem Grecji. Jego największa wyspa, Thira położona jest prawie 200 kilometrów od lądowej części Grecji i około 100 kilometrów od Krety co sprawia, że Na Santorini tłumnie zjeżdżają turyści z całego świata – ci, którzy chcą zaznać błogiego wypoczynku na piaszczystych plażach podziwiając lazur wody jak i ci, którzy żądni są zwiedzania, poznawania historii i kultury Grecji bowiem okazuje się, że wyspa jest doskonałą bazą wypadową.

Co zwiedzić na Santorini?

Okazuje się, że wyspa, której nie są obce wybuchy wulkanów ani trzęsienia ziemi ani nawet tsunami obecnie żyje jedynie z turystyki a na stałe mieszka na niej tylko 8000 Greków. Podróżni zaś najczęściej lokują się w miejscowościach, takich jak Faros, Fira, Ia, Kamari, Oia, Emporio, Pygros czy Akrotiri, które zachwycają oryginalna architekturą – charakterystyczne są tu białe domy mieszkalne z niebieskimi elementami, które według wierzeń maja odstraszać owady. To właśnie przy kameralnych warunkach goście otrzymują luksus i najlepsze warunki wypoczywania. Chociaż Santorini ma tylko nie co ponad 18 kilometrów kwadratowych to turyści nie mogą się tu nudzić. Z całą pewnością warto zwiedzić tu miasta Fira i Ia. Te zachwycają niecodziennymi, czarnymi plażami, które są efektem pozostałości wulkanicznych law – najbardziej popularną jest Parissa, która rozlega się na długości ponad 7 kilometrów. Warto przy tym dodać, że na Santorini znajduje się unikalna w skali światowej plaża czerwona, której piasek jest mieszanką zastygłej lawy i fragmentów rafy koralowej. Turyści chętnie odwiedzają również miejscowość Oia bowiem tamtejszy zachód słońca jest uważany za najpiękniejszy na świecie.
Sama Fira jest dzisiaj uznawana za stolicę Santorini i warto się tam wybrać chociażby w celu nabycia niezwykłych pamiątek z podróży. To właśnie tutaj lokalni artyści wystawiają na klimatycznych uliczkach swoje dzieła. Miasto jest też urokliwie położone na obszernej skarpie, co robi naprawdę olbrzymie wrażenie. Dużą popularnością cieszy się porcelana czy obrazy. W Ia natomiast znajduje się Muzeum Morskie, w którym można poznać tradycje związane z połowem ryb.

Ciekawostki o Santorini

– Warto wiedzieć, że Santorini jest wyspą wulkaniczną a tym samym aktywnym obszarem sejsmicznym. Właśnie z tego względu mieszkańcy wyspy układają nieopodal swoich domów bądź na murach kamienie – podobno mają ich chronić przed trzęsieniem ziemi.
– Czy wiedzieliście, że na Santorini znajduje się ponad 350 monastyrów? To olbrzymia liczba greckich świątyń biorąc pod uwagę fakt, że mieszka na niej tylko 8000 Greków.
– Podobno Santorini to zaginiona Atlantyda. Około 1600 r p. n. e doszło w tym miejscu do wielkiej erupcji wulkanu, w wyniku którego powstał krater o wielkości 10 kilometrów, który całkowicie zniszczył wyspę. Trzeba nadmienić, że pozostałości archipelagu zostały ponownie zamieszkane dopiero 500 lat po tym wydarzeniu.

Więcej informacji na stronie
http://www.qtravel.pl/inspiracje/santorini-grecja-id227

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Santorini, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Komentarze

Tell me what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

Wycieczki do Grecji - oferty last minute
Grecja to piękny kraj! Właśnie z tego powodu uruchomiliśmy tę stronę internetową. Znajdziesz tutaj najlepsze oferty last minute do Grecji. Wycieczka do Grecji to wspaniałe przeżycie, jednak warto się do takich greckich wakacji przygotować. Zapraszamy do lektury naszego serwisu, po której będziecie mogli już bez problemów wyjechać do Grecji.